ANKARA
0312 473 78 73
İSTANBUL
0216 461 78 73

İtiraz Şikayet ve Önerileri Ele Alma Sürecimiz

İtiraz Şikayet ve Öneriler Online olarak http://www.seragazidogrulama.com/iletisim/sikayet-ve-itiraz-basvuru-formu linkinden veya  FR-102_Sikayet_Itiraz_Oneri_Basvuru_Fromu.docx formunu manuel olarak indirerek aura@seragazidogrulama.com mail adresine gönderilerek yazılı olarak yapılır. 

İtiraz Şikayet ve Öneri Başvuru Formunun bütün ilgili kısımlarının dolduruması gerekmektedir. Formda yer almayan alanlarla ilgili ek bilgi belge yine Formun Var ise İtiraz ve Şikayet ile ilgili Ekler bölümünden gönderilebilir.

Online veya Manuel olarak Formun indirilerek mail adresi ile gönderilen İtiraz Şikayet ve Önerileriniz AURA Üst Yönetimine doğrudan ulaşmaktadır. 

İtiraz Şikayet ve Öneri Başvuru Formlarında Şikayet İtiraz ve Öneri Konusunda bilgilerinizin gizli kalmasını talebiniz  var ise belirtmeniz gerekmektedir.  Başvuru Formundaki verilen bilgiler Gizlilik Tahhüdümüze uygun olarak ele alınmakta ve Şikayet ile ilgili şikayet eden ve şikâyet konusunun gizliliğini korunmaktadır.

AURA ÜST Yönetimi tarafından Başvuru yapılan İtiraz Şikayet ve Öneri ile ilgili ön inceleme ve başvuru alınma işlemi yapılır ve Başvuruyu yapan ilgili kişilere Başvuru ön inceleme sonucu bildirilir. 

Şirketimize iletilen İtiraz ve Şikayetlerde Genel Müdür tarafından atanan İtiraz ve Şikayetten birinci derecede etkilenmeyen, itiraz ve şikayette bulunan müşterinin Ddoğrulama/Belgelendirme/Onaylama sürecinde Doğrulama Ekip üyesi olarak görev almamış  Şikâyet ve İtiraz Değerlendirme Komitesi tarafından AURA Politika ve Prosedülerine göre değerlendirilir. 

İtirazları ve şikayetleri ele alma sürecinin bütün aşamalarındaki bütün kararlardan, Şirketimiz sorumludur.

İtiraz ve Şikâyetlerin Değerlendirme Komitesi üyeleri, Doğrulama ve sera gazı beyanı üzerine hazırlanmış bildirimleri gerçekleştirenlerden farklı kişiler görevlendirilir.

İtiraz ve Şikâyet üzerine alınan kararlarda kesinlikle, tarafsız, bağımsız ve objektif bir şekilde ele alınır, itiraz ve şikâyet edene karşı herhangi ayrımcı bir eyleme yol açmaması ile ilgili riskler değerlendirilir.

İtiraz ve şikâyetler ile ilgili süreçlerin bütün aşamalarında ve alınan kararlarda ilgili tarafların bilgilendirilmesi şeffaflık politikamızın bir göstergesidir ve bu süreç olabildiğince şeffaf ve açık olarak ele alınır ve ilgili tüm taraflar bilgilendirmeler yapılır.