ANKARA
0312 473 78 73
İSTANBUL
0216 461 78 73

Aday Doğrulayıcı İş Başvurusu

DOĞRULAMA EKİBİNDE YETİŞTİRİLMEK ÜZERE ADAY DOĞRULAYICILAR ARANMAKTADIR. 

İŞİN TANIMI :

AURA ULUSARARASI BELGELENDİRME DOĞRULAMA dünyada gelişen iklim değişikliği konusunda,  ülkemizin verdiği taahhütler doğrultusunda yayınlanan Sera Gazı Mevzuatı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetki almış saygın, güvenilir bir doğrulayıcı kuruluştur. Ülkemizde yeni başlayan ve hızla gelişen bu mevzuat doğrultusunda çoğu sanayi kaynaklı sera gazı salınımı yapan tesislerin, yıl boyunca sera gazı emisyonlarını izleyip, bu izleme doğrultusunda sera gazı emisyon raporlarını bir doğrulayıcı kuruluşa doğrulatma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu noktada görevi başlayan firmamız tesislerin tükettikleri hammadde ve/veya yakıt kaynaklı sera gazı emisyonlarının mevzuata uygun bir şekilde doğru, hesap verebilir ve şeffaf bir  izleme sistemine göre izleyip izlemediklerinin ve tesisler tarafından Bakanlığa bildirilen emisyon raporundaki verilerin hatalı bir bildirim içermeyecek şekilde gerçeğe uygun olarak yansıtılıp yansıtılmadığının tespit edilmesinde görev almaktadır. Firmamız tarafından görevlendirilen doğrulama ekibi elde edilen bulguları adil, tarafsız ve objektif bir şekilde raporlanmasında görev almakta, hatalı bildirim içermediğine kanaat getirilen raporların doğrulamasını yapmaktadır.

Bu kapsamda ilerleyen zamanlarda doğrulama faaliyetlerinde görev alacak doğrulama ekibinin bir parçası olarak yetiştirilmek üzere tam zamanlı istihdam edilecek personel(ler) arayışımız bulunmaktadır.

Bu anlamda saygın ve gelecek vaat eden bu iş için kariyerini Sera Gazı Denetçisi/Doğrulayıcısı olarak sürdürmek isteyen, bu işe gönül verebilecek adayların başvurmaları beklenmektedir.

İşe alınacak adaylar öncelikle Sera Gazı Mevzuatı konusunda 5 günlük bir Eğitime tabi tutulacak ve Eğitim sonunda yapılacak yazılı sınavdan en az 70 puan alması gerekecektir.

Eğitim ve sınav koşullarını sağlayan adaylar en az 1 yıl kuruluşumuzda Doğrulama Ekibinin yanında Aday Doğrulayıcı olarak staj sürecini tamamlayacaktır.

Staj süreci sonunda adaylar Doğrulayıcı olarak Doğrulama ekibi içerisinde görevlendirilecektir.

İstihdam edilen adaylar Doğrulayıcı Görevlerinin yanı sıra Şirketimizin Çevre Şehircilik Bakanlığı ile yürütülen işlemlerin takibi, Doğrulama Ekiplerinin Planlaması ve yönlendirilmesi,  İdari İşlerin yürütülmesi görevlerini de ayrıca yerine getirecektir. 

 

LİSANS EĞİTİMİ :

Üniversitelerin özelikle Mühendislik veya Fen Bilimleri Fakültelerinden Mezun olmuş Tercihen Çevre, Kimya Mühendisleri ile Kimya Mezunları 

İŞ TECRÜBESİ :

En az 2 yıllık İş Tecrübesi (4 yıllık Üniversite Diploma Tarihinden itibaren ayda 30 günü aşmayan toplamda 720 Günlük SGK kaydının olması gerekiyor.) 

ADAYLARDAN ALINACAK TAHHÜTLER:

Başvuru yapacak adaylar İş Kanunu çerçevesinde En az 3 yıl şirketimizde çalışacaklarına dair garanti ve güvence vermek zorundadırlar ve bu garanti ve güvenceyi yapılacak sözleşme ile yazılı olarak vermeleri gerekecektir. 

İSTENEN DİĞER NİTELİKLER

  • İletişimi güçlü
  • Kendisine güvenen
  • İyi derecede İngilizce bilen
  • İyi derecede Exell bilen
  • Ankara’da İkamet edebilecek.
  • Aktif Araç kullanabilen
  • Seyahat Engeli olmayan
  • Erkek Adaylar için Askerlik hizmetini tamamlamış olmak.

Başvuru Yapan Adayların aşağıdaki alanları Eksiksiz Doldurması gerekmektedir.

Adı Soyadı :
Telefon :
Mail :
Diploma Tarihi :
Mezun Olduğu Bölüm :
Diploma Tarihinden İtibaren Minimum İş Tecrübesi :
Özgeçmiş Cv :
İş ilanına Başvuru Nedeni :
Maaş Beklentisi Minimum Tutar TL :
: